Po wypełnieniu pola w oknie wyszukiwawczym, użytkownik zostaje przekierowany do strony z wynikami zapytania. Na tym poziomie możliwe są m. in.: zawężanie listy wyników, zmiana zapytania oraz sposobu wyszukiwania, korzystanie z funkcji katalogu Aleph.



Wyszukiwanie proste, wyszukiwanie zaawansowane, przeglądanie indeksów

Domyślnym sposobem wyszukiwania jest wyszukiwanie proste.



Możliwe jest też wyszukiwanie zaawansowane. Użytkownik za pomocą operatorów logicznych może łączyć pola i dodatkowo zawęzić zapytanie do dat publikacji, typu dokumentu czy języka.



Ostatnim sposobem wyszukiwania jest przeglądanie indeksów. Należy wybrać listę do przeszukiwania: po temacie, tytule lub autorze.



Fasety – zawężanie listy wyników

W lewym panelu znajdują się fasety służące do zawężania listy wyników i doprecyzowania zapytania. Można określić takie parametry jak data publikacji, typ publikacji, język, autor czy temat.



Bazy logiczne w katalogu biblioteki

Wybierając do przeszukiwania katalog biblioteki, można je zawęzić do katalogu książek, czasopism, prac doktorskich lub habilitacyjnych.




Ulubione

Wszyscy użytkownicy multiwyszukiwarki Primo mają do dyspozycji opcję “ulubione”, która pozwala gromadzić interesujące wyniki wyszukiwania, artykuły i książki. Dzięki tej funkcjonalności możliwe jest utworzenie własnej listy, a poszczególne pozycje znajdujące się na niej można wysłać pocztą elektroniczną, zapisać do menadżera bibliografii lub wydrukować. Użytkownicy zalogowani zapisują rekordy do “ulubionych” na stałe, natomiast użytkownicy niezalogowani – dla danej sesji (czyli do wyłączenia Primo).








Skip to content