Wszyscy zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z funkcji katalogu Aleph poprzez multiwyszukiwarkę Primo. Po zalogowaniu można więc zamówić książkę do wypożyczenia, sprawdzić stan wypożyczeń z terminami zwrotów, sprawdzić transakcje finansowe.

Logowanie

Do logowania, w Primo używamy tych samych danych, którymi logujemy się do katalogu Aleph (numer albumu lub karty bibliotecznej oraz hasło).
Moja karta biblioteczna

W ramach opcji “moja karta biblioteczna” dostępne są informacje o: stanie wypożyczeń, zamówieniach, karach i opłatach. Można również korzystać z “ulubionych” oraz z funkcji zapisu zapytań (funkcja połączona z powiadomieniami wysyłanymi drogą elektroniczną).


Zamawianie książek do wypożyczenia

Funkcja, podobnie jak w katalogu Aleph, dostępna jest po zalogowaniu.

Usuwanie zamówień na książki do wypożyczenia

Istnieje możliwość usuwania swoich zamówień, o statusie “czeka na pozycji [nr] w kolejce”. Status ten pojawia się wtedy, kiedy czytelnik składa zamówienie na książkę, która jest aktualnie wypożyczona.


Przedłużanie terminów zwrotów

W zakładce “moja karta biblioteczna”, na liście wypożyczeń czytelnik może przedłużyć terminy zwrotów wypożyczonych książek. Funkcja dotyczy egzemplarzy z magazynu Biblioteki Głównej (Biblioteka Główna, kolekcja Magazyn) o statusach: 1 miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące (można przedłużyć 2 razy).

Skip to content