XLI Konferencja Problemowa Bibliotek Medycznych
Szczecin, 16-18 września 2024
Komunikaty
Change language
Komunikat nr 1
W poniedziałek 16 .09 po zakończeniu obrad (ok. 16.30) udajemy się całą grupą do Morskiego Centrum Nauki (spacer ok. 20 min). Zwiedzanie Centrum oraz pokaz w Planetarium będzie się odbywało w trzech grupach. Grupy zostaną podzielone na miejscu. Osoby niepolskojęzyczne będą miały możliwość skorzystania w Planetarium ze słuchawek (do wyboru j. angielski lub j. niemiecki).
Komunikat nr 2
Spotkanie grupy roboczej „Dane badawcze” odbędzie się we wtorek 17.09 w godz. 11.50 – 12.50 w Sali „Akwarium” na 1. piętrze. Osobą odpowiedzialną za spotkanie jest Tomasz Nowocień (PUM).
Spotkanie grupy roboczej „Systematic review” odbędzie się we wtorek 17.09 w godz. 11.50-12.50 w Sali A na parterze. Osobą odpowiedzialną za spotkanie jest Agata Majewska (PUM).
W tym samym czasie, osoby nieuczestniczące w spotkaniach grup roboczych zapraszamy do rozmów ze sponsorami.
Komunikat nr 3
Sesja posterowa zaplanowana jest we wtorek 17.09 w godz. 12.50-14.00. Wszystkich autorów prosimy o przygotowanie 5-minutowej prezentacji posteru.
Komunikat nr 4
We wtorek 17.09 po zakończeniu obrad (ok. godz. 17.30) udajemy się całą grupą na zwiedzanie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (spacer ok. 15 min).
Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, zaprojektowana przez studio architektoniczne Barozzi/Veiga z Barcelony, została oddana do użytku w 2014 roku. Projekt budynku, którego bryła nawiązuje kształtem do wierzchołka góry lodowej, otrzymał wiele nagród i nominacji w międzynarodowych konkursach architektonicznych.
Po zwiedzaniu (ok. 45 min.) zapraszamy na kolację do restauracji Spiżarnia Szczecińska (spacer ok. 1 min.).
Komunikat nr 5
W czasie przerw zapraszamy Państwa do obejrzenia dzieła Franciszka Starowieyskiego „Chaos przed zagładą w obecności jaja wieczności”. Obraz powstał w Chicago w 1996 r. w ramach cyklu „rysowania na żywo” zwanego również Teatrem Rysowania podczas 22. edycji Teatru Rysowania Starowieyskiego. Znajdujące się w PUM dzieło jest darem prof. Piotra Chomczyńskiego (doktora honoris causa PUM). Można je podziwiać w holu Zakładu Historii Medycyny na 3. piętrze w budynku rektoratu.